Ημ/νια Δημοσίευσης : 05/12/2022

Αριθμός: 116 / 2022

Πρωτόκολλο: 1807/48312-22

Προθεσμία υποβολής: 15/12/2022

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για υποβολή προτάσεων για σύναψη σύμβασης  έργου, με έναν (1) συνεργάτη για την έρευνα, σχεδίαση και εφαρμογή τεχνικών εκπαίδευσης επιχειρηματικότητας και καινοτομίας σε νεοφυείς επιχειρήσεις με φιλοπεριβαλλοντική εστίαση και διάχυση ερευνητικών αποτελεσμάτων, στο πλαίσιο του έργου «CREATING A ROADMAP FOR PRO – ENVIROMENTAL ENTEPRENEURSHIP, TOWARDS EFFECTIVE RESEARCH AND INNOVATION DIFFUSION THROUGH COMMERCIAL EXPLOITATION (CARPET – RIDE)» (κωδικός θέσης 3506-CR1)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΛΚΕ ΟΠΑ), στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «CREATING A ROADMAP FOR PRO – ENVIROMENTAL ENTEPRENEURSHIP, TOWARDS EFFECTIVE RESEARCH AND INNOVATION DIFFUSION THROUGH COMMERCIAL EXPLOITATION (CARPET – RIDE)», με κωδικό 11350601, που χρηματοδοτείται από το Ελληνικό Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας (ΕΛΙΔΕΚ) – Hellenic Foundation for Research and Innovation (HFRI), με Επιστημονικά Υπεύθυνη την Αναπλ. Καθηγήτρια του ΟΠΑ κα Αικατερίνη Πραματάρη, προτίθεται, σύμφωνα με την από 23/11/2022 απόφαση της 142ης Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών και Διαχείρισης του ΕΛΚΕ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών του Ακαδημαϊκού Έτους 2022-2023 (ΑΔΑ: 6ΤΖ4469Β4Μ-ΕΣΩ), βάσει των διατάξεων του Ν. 4957/2022 «Νέοι Ορίζοντες στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα: Ενίσχυση της ποιότητας, της λειτουργικότητας και της σύνδεσης των Α.Ε.Ι. με την κοινωνία και λοιπές διατάξεις» (Α 141/21.07.2022), να απασχολήσει με σύμβαση έργου, έως δεκαεννέα (19) μηνών, με δυνατότητα ανανέωσης, σύμφωνα με τα ισχύοντα και τις διατάξεις της παρ. 5 του άρθρου 243 του Ν. 4957/2022, έναν (1) συνεργάτη. Το φυσικό αντικείμενο του έργου που θα ανατεθεί, στο ως άνω φυσικό πρόσωπο, είναι το εξής: «Έρευνα, σχεδίαση και εφαρμογή τεχνικών εκπαίδευσης επιχειρηματικότητας και καινοτομίας σε νεοφυείς επιχειρήσεις με φιλοπεριβαλλοντική εστίαση και διάχυση ερευνητικών αποτελεσμάτων, στο πλαίσιο των Πακέτων Εργασίας: ΠΕ1 (Literature Review), ΠΕ2 (Inventorying, Examination and Categorization), ΠΕ3 (Success Indicators Analysis), ΠΕ4 (Design and Implementation), ΠΕ5 (Dissemination, Communication and Visibility), και ΠΕ6 (Project Management)».

Σχετικά έγγραφα: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-2022-116-9ΟΒ3469Β4Μ-ΙΘΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: CREATING A ROADMAP FOR PRO – ENVIROMENTAL ENTEPRENEURSHIP, TOWARDS EFFECTIVE RESEARCH AND INNOVATION DIFFUSION THROUGH COMMERCIAL EXPLOITATION (CARPET – RIDE) (κωδικός θέσης 3506-CR1)