ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΣΥΓΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΜΕΝΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΣΠΑ

Αριθμός: 45 / 2020

Πρωτόκολλο: 1807/17900-20

Προθεσμία υποβολής: 19/06/2020

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για σύναψη σύμβασης έργου με έως τρία (3) φυσικά πρόσωπα, Διαχειριστές συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων ΕΣΠΑ, στο πλαίσιο του έργου «Δράσεις Υποστήριξης της λειτουργίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών ως δικαιούχου στη διαχείριση και υλοποίηση παρεμβάσεων του ΕΠΑΝΑΔΕΔΒΜ» με κωδικό ΟΠΣ 5045744 και κωδικό ΕΛΚΕ ΕΡ-3147-01.

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΛΚΕ/ΟΠΑ), στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Δράσεις Υποστήριξης της λειτουργίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών ως δικαιούχου στη διαχείριση και υλοποίηση παρεμβάσεων του ΕΠΑΝΑΔΕΔΒΜ» μέσω της Πράξης του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση 2014-2020» με Κωδικό ΟΠΣ 5045744, που συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο - ΕΚΤ) και από Εθνικούς Πόρους και με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον Αναπληρωτή Καθηγητή κ. Γεώργιο Λεκάκο, προτίθεται σύμφωνα με την από 27/05/2020 απόφαση της 48ης Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών και Διαχείρισης του ΕΛΚΕ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών του Ακαδημαϊκού Έτους 2019-2020 (ΑΔΑ: ΩΨΕ2469Β4Μ-Ω33) να απασχολήσει με σύμβαση έργου έως τρία (3) φυσικά πρόσωπα, Διαχειριστές συγχρηματοδοτούμενων Προγραμμάτων ΕΣΠΑ της προγραμματικής περιόδου 2014-2020. Το φυσικό αντικείμενο του έργου που θα ανατεθεί, στα ως άνω φυσικά πρόσωπα, είναι το εξής: Διαχειριστική και οικονομική παρακολούθηση προγραμμάτων ΕΣΠΑ και ειδικότερα του ΕΠΑΝΑΔΕΔΒΜ της προγραμματικής περιόδου 2014-2020. Παρακολούθηση των εγκεκριμένων προϋπολογισμών των έργων και των αναμορφώσεων τους, επεξεργασία, έλεγχος και υποβολή αναφορών δαπανών και λοιπών απαιτούμενων εγγράφων στο φορέα χρηματοδότησης. Έλεγχος των οικονομικών υποχρεώσεων των έργων. Κατάρτιση συμβάσεων φυσικών προσώπων στο πλαίσιο των έργων. Υποστήριξη σε θέματα σύνταξης, προϋπολογισμού και διαχείρισης. Τήρηση του αρχείου όλων των εγγράφων που αφορούν στην υλοποίηση των έργων. Παρακολούθηση των χρονοδιαγραμμάτων των έργων (Μηνιαία Δελτία Δήλωσης Δαπανών, Τελικές εκθέσεις υλοποίησης έργου κ.α.), με παραδοτέο (ΠΕ 3.2) την απολογιστική έκθεση των προαναφερόμενων υπηρεσιών.

Σχετικά έγγραφα:
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-2020-45-ΨΚ06469Β4Μ-ΟΟΡ