Ημ/νια Δημοσίευσης : 25/07/2019

Αριθμός: 27 / 2019

Πρωτόκολλο: 1807/23557-19

Προθεσμία υποβολής: 28/08/2019

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για υποβολή προτάσεων για σύναψη σύμβασης  έργου στο πλαίσιο του έργου «ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ Ο.Π.Α.», με κωδικό 11275601

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΛΚΕ ΟΠΑ), στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου με τίτλο «ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ Ο.Π.Α.», με κωδικό 11275601 και επιστημονικό υπεύθυνο τον Αναπλ. Καθηγητή Παναγιώτη Λουρίδα, προτίθεται, σύμφωνα με την από 10/07/2019 απόφαση της 18ης Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών και Διαχείρισης του ΕΛΚΕ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών του Ακαδημαϊκού Έτους 2018-2019 (ΑΔΑ: Ω0Χ4469Β4Μ-ΦΧ2), να απασχολήσει με σύμβαση έργου, ορισμένης χρονικής διάρκειας, έως είκοσι ενός μηνών (21) (με δυνατότητα ανανέωσης έως τη λήξη του έργου) έναν (1) Ειδικό Επιστήμονα Πληροφορικής για την εκτέλεση του έργου: «Σχεδιασμός και υλοποίηση μηχανισμών εικονικοποίησης (virtualization), εφεδρείας (backup), συνεχούς παρακολούθησης (monitoring), συγκέντρωσης δεδομένων λειτουργίας, και παρουσίασης, αναλύσεων, και εκμετάλλευσης δεδομένων λειτουργίας»

Σχετικά έγγραφα: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-2019-27-ΩΔΝΓ469Β4Μ-4ΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΣΜΩΝ ΕΙΚΟΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ (VIRTUALIZATION), ΕΦΕΔΡΕΙΑΣ (BACKUP), ΣΥΝΕΧΟΥΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ (MONITORING), ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ, ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ