Ημ/νια Δημοσίευσης : 23/04/2019

Αριθμός: 11 / 2019

Πρωτόκολλο: 1807/12150-19

Προθεσμία υποβολής: 15/05/2019

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για σύναψη σύμβασης έργου ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου με δύο (2) φυσικά πρόσωπα, υποψήφιους Διδάκτορες, στο πλαίσιο του έργου «THE GREEK INNOVATION HUB - 1η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣXΥΣΗ ΜΕΤΑΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ», με κωδικό έργου 11299701.

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΛΚΕ ΟΠΑ), στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «THE GREEK INNOVATION HUB - 1η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣXΥΣΗ ΜΕΤΑΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ», με κωδικό έργου 11299701, που συγχρηματοδοτείται από τη  Γενική Γραμματεία Έρευνας και Τεχνολογίας (ΓΓΕΤ) – General Secretariat for Research and Technology (GSRT) και το Ελληνικό Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας (ΕΛΙΔΕΚ) – Hellenic Foundation for Research and Innovation (HFRI), με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον Μεταδιδάκτορα Ερευνητή, του Τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας, κο Παντελή Κουτρουμπή, προτίθεται, σύμφωνα με την από 17/04/2019 απόφαση της 13ης Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών και Διαχείρισης του ΕΛΚΕ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών του Ακαδημαϊκού Έτους 2018-2019 (ΑΔΑ: 6ΤΤ7469Β4Μ-ΑΗΞ), να απασχολήσει με σύμβαση έργου ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, έως δώδεκα (12) μηνών, με δυνατότητα ανανέωσης έως τη λήξη του έργου, δύο (2) φυσικά πρόσωπα,  υποψήφιους Διδάκτορες. Το φυσικό αντικείμενο του έργου που θα ανατεθεί, στα ως άνω φυσικά πρόσωπα, είναι το εξής: «Συμμετοχή στις ενότητες εργασίας ΕΕ1 "Διαδίκτυο και δεδομένα, ο οικονομικός αντίκτυπος στην Ελληνική οικονομία", ΕΕ2 "Ψηφιοποίηση και Διαδίκτυο στην Ελληνική εκπαίδευση" και ΕΕ4 "Ο Ελληνικός κόμβος καινοτομίας – ένα εργαλείο για εφευρέτες, ερευνητές, επενδυτές και δημόσιους λειτουργούς»

Σχετικά έγγραφα: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-2019-11-7Ν5Γ469Β4Μ-ΣΚΞ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: THE GREEK INNOVATION HUB - 1η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣXΥΣΗ ΜΕΤΑΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ